>

>Makaleler
>İlgili siteler
>

>

>>> Ana Sayfa

>>> Sorularınız için lütfen bize ulaşın: info@ilizarov.com

Profesör Dr. Hasan HAVITCIOGLU

e-posta: hasan.havıtçıoglu@deu.edu.tr


Larnaka Kıbrıs’da doğdu. Orta öğrenimini Bekirpaşa, lise öğrenimini Lefkoşa Türk Lisesinde (Erkek Lisesi) tamamladı ve Ege Tıp Fakültesi'nde yüksek eğitimine başladı.Tıp eğitimini Cumhurbaşkanlığı bursu ile tamamladı 1980 yılında Dokuz Eylül Tıp fakültesinin kurulduğu yıllarda ortopedi kliniğinde 1980-1985 yılında asistanlık yaptı. Akademik kariyerine aynı klinikte 1988'de öğretim görevlisi olarak başladı. 1993'da sınavı geçerek ortopedi ve travmatoloji doçenti ünvanını aldı. 1998 tarihinden itibaren profesör ünvanı alanDr. HAVITÇIOĞLU halen aynı klinikte öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

1991 yılında Mayo klinikte (Amerika Oropedik onkoloji ve Biyomekanik konularında ilgili çalışmalarda bulundu. 2003 yılında Dr. Havıtçıoğlu Sağlık Bilimlerinde Türkiyede ilk olan Biyomekanik Anabilimdalının kurulmasında görev aldı halen Biyomekanik anabilim dalı başkanlığına ek olarak Transnplanstasyon anablim dalı başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası düzenlenen birçok İlizarov tekniği eğitim kurslarında ve kongrelerdeki eksternal fiksatör konulu panellerde konuşmacı olmuştur. Prof. Dr. Havıtçıoğlu'nun ortopedik cerrahi ve temel araştırmalar üzerinde yayınlanmış uluslararası ve ulusal bilimsel eseri bulunmaktadır.

ESERLER

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmotoloji –Biyomekanik Ana Bilim Dalı İzmir, TÜRKİYE
Tel: 0 (232) 4123355 . hasan.havıtçıoglu@deu.edu.tr